šipka Zateplovací systémy

Zateplovací systémy

point Výhody zateplovacích systémů:

  • Spotřeba energií na vytápění může klesnout až o 60 %. Do tohoto čísla není započteno zlepšení výměnou oken, zateplením sklepních a půdních prostor nebo v ideálním případě modernizací topného systému.
  • Dobré vnitřní mikroklima umožňuje dobře volená tloušťka i materiál tepelné izolace. Její umístění je voleno tak, aby stěny a strop z masivních materiálů mohly jako dosud akumulovat teplo a po intenzivním krátkodobém vyvětrání interiéru mohly stěny teplo opět vydat do místnosti s čerstvým chladným vzduchem. Toho je využito i v létě, kdy naopak chladné stěny teplo pohlcují a tak během dne v interiéru snižují výkyvy teplot.
  • Rozdílné teploty povrchů jednotlivých částí stavby často vedou u starších domů k nepříjemnému proudění vzduchu v interiéru. Obyvatelé takových domů pak mají pocit chladu a nepohodlí. Nízká teplota vnitřních povrchů obvodových stěn podvědomě vede k přetápění a k vyšším teplotám vzduchu v místnostech.
  • Vhodně volená tloušťka tepelné izolace, zabraňuje úniku tepla do prostoru prostřednictvím tepelných mostů. Kondenzace v místech s nižší teplotou povrchu (kouty místností, neizolovaná nadpraží oken) je po zateplení už minulostí. Mokrým stěnám i plísním je odzvoněno.

2010 © Copyright by STABO, All rights reserved. Developed by www.WML.cz